Keizersgracht 784-792

Inhoud

De Olofspoort en Propria Cures

In de periode 1953–1978 zijn er 18 (ex-)Olofspoorters redacteur van het befaamde en nog steeds bestaande Amsterdamse studentenweekblad geweest.

NaamOpgetredenUitlui
Rutger van Zeijst 09-05-195302-07-1955
Henny Daams 13-02-195417-03-1956
Aad Nuis 05-11-195527-07-1957
Piet Nijhoff 04-06-195509-11-1957
Joop van Tijn 14-11-195925-03-1961
Gerard Hubers 24-11-196227-02-1965
Jan Donkers06-02-196515-10-1966
Duco van Weerlee20-03-196515-10-1966
Peter van Heerden 21-12-196503-06-1967
Rudi ter Haar 03-12-196628-09-1968
Wim Noordhoek22-04-196725-10-1969
Rogier Proper22-06-196820-06-1970
Nico Wilterdink07-06-196929-05-1971
Guus Luijters05-07-196901-06-1971
Koen Koch11-04-197003-06-1972
Tim Krabbé06-02-197131-03-1973
Bob Polak23-06-197306-12-1975
Roelof van Gelder14-06-197512-11-1978

Poging tot ontvoering Henny Daams

Leiden ontzet In het PC-nummer van 23 september 1955 verscheen een artikel van Henny Daams met als titel Leiden, Boeroeboedoer der Bourgeoisie. De inhoud van dit artikel was voor enige Leidse corpsleden aanleiding om naar Henny's huis te rijden, met het oogmerk hem daar van zijn bed te lichten en mores te leren. Die ontvoering mislukte, maar een autorit van Daams en enige mederedacteuren en -Olofspoorters (w.o. Fekke Bijlsma en Geert Hovenkamp) naar Minerva (de sociëteit van het Leids Studentencorps) enige dagen later was wel succesvol (Daams was in een pamflet uitgenodigd naar Minerva te komen). De redacteuren gingen wat pamfletten opplakken, sleurden een passerende corpsbal (een BLC ofwel Belangrijk Lid van het Corps) in hun auto (zie foto), brachten hem naar de sociëteit op het Westeinde voor een ontbijt en vervolgens naar Kudelstaart, waar zij hem vrijlieten. Het BLC bleek de president van Minerva te zijn (en tevens een van de ontvoerders in spe van Daams). In bijgaande PDF-file staat deze episode uitvoerig beschreven.

PS. Drie jaar later werd een PC-redacteur, Herbert Leupen, echt ontvoerd en gemolesteerd door een aantal Katholieke Delftse studenten. De reden was een kritisch In memoriam (titel: In de grond niet zo slecht) over de pas overleden paus Pius XII. Zie wikipedia voor meer hierover.

Propria Cures 125 jaar

Het gezicht van Propria Cures 1890–2015 PC-kalender

In januari 2015 verschenen ter gelegenheid van het 125-jarige bestaan van Propria Cures twee publicaties:

In beide uitgaven wordt aandacht besteed aan oud-Olofspoorters, onder wie Rutger van Zeijst, Aad Nuis e.a.

Foto's van Olofspoorters/PC-redacteuren

Deze foto's zijn door Bob Polak ter beschikking gesteld van deze site, waarvoor hartelijk dank. Zij komen ook voor in het door hem samengestelde boek Het gezicht van Propria Cures 1890–2015 (zie boven), waarvan de onderschriften deels zijn overgenomen. De namen van Olofspoorters zijn schuingedrukt; bij het aanklikken van een foto krijg je een vergroting.

1950-1959-rutger-van-zeijst-thumb.jpg
1952. Rutger van Zeijst.
1950-1959-henny-daams-thumb.jpg
Ca. 1955. Henny Daams.
1950-1959-theefoto-thumb.jpg pc-theefoto-1990-thumb.jpg
Links: 1955. Staand vlnr Rutger van Zeijst, Jet Edersheim, Peter Lichtveld; liggend of zittend Henny Daams, Hans-Richard Eyl, Hans van den Bergh. Deze foto werd ten huize van Hans van den Bergh genomen. Rechts: In 1990 werd van deze foto een remake gemaakt tijdens de viering van het 100-jarig bestaan van PC in de Stadsschouwburg.
piet-nijhoff-1956-thumb.jpg
1956. Piet Nijhoff.
1950-1959-groepsfoto-6-thumb.jpg
Ca. 1958. Vlnr Rinus Ferdinandusse, Joost Mathijsen, Joop van Tijn, Hilbert Kuik.
Aad Nuis in 1961 met kind Piet Borst
1961. Aad Nuis met kind van mederedacteur Piet Borst.
1960-1969-gerard-hubers-bram-de-swaan-thumb.jpg
1964. Gerard Hubers (links) en Bram de Swaan tijdens hun geruchtmakend Jezus-interview; in het Extra Jezus-nummer van PC van 18 oktober 1964 werd onder meer een interview met Jezus van N. gehouden (volgens PC een eenvoudige timmermanszoon, die door zelfstudie was opgeklommen); na publicatie van dit PC-nummer werd Bram de Swaan vervolgd wegens blasfemie en tot 100 gulden boete veroordeeld; door een collecte bij de PC-abonnees hoefde hij zelf niets te betalen.
1960-1969-peter-van-heerden-1-thumb.jpg
1965. Peter van Heerden.
1960-1969-duco-van-weerlee_0002-thumb.jpg
1966. Duco van Weerlee.
1960-1969-rudi-ter-haar-thumb.jpg
1966. Rudi ter Haar.
1960-1969-wim-noordhoek-thumb.jpg
1968. Wim Noordhoek.
1960-1969-rogier-proper-thumb.jpg
Eind jaren 60. Vlnr Guus Luijters, Jan Donkers, Rogier Proper, Tineke Funhoff (vrouw Jan Donkers).
1960-1969-groepsfoto-8c-thumb.jpg
1971. OZ Voorburgwal, Amsterdam. Vlnr Administrateur Lex Hagenaars, Ids Haagsma, Peter Hagtingius, Nico Wilterdink, Mensje van Keulen, Tim Krabbé, Guus Luijters, Koen Koch.
1970-1979-bob-polak-thumb.jpg
1974. Bob Polak.
1970-1979-roelof-van-gelder-thumb.jpg
1975 Roelof van Gelder.